Alpaki Giżycko

Alpaki w Giżycku: Poznaj największe słodziaki na ziemi w Zjawiskolandzie!

Alpaki to niezwykłe zwierzęta, które naturalnie występują w Ameryce Południowej. Są bardzo urocze i chętnie dają się głaskać. Przebywanie w ich środowisku ma dobroczynny wpływ na dzieci. Poprzez mięciutkie futerko, wywołują uśmiech na twarzach.

Są to spokojne,  mające łagodną naturę, słodziaki, które chętnie przestają z ludźmi i dobrze się czują w ich towarzystwie.

Wycieczka na spotkanie z alpakami w Giżycku w wakacje to świetny prezent dla każdego dziecka, a i rodzice także będą zadowoleni. Zjawiskoland oferuje nie tylko możliwość lepszego poznania alpak, ale też innych milutkich zwierzątek, takich jak króliczki, pieski rasy chow chow, kurki (ale nie takie zwykłe, lecz rasy silka, posiadających puchate upierzenie), niewielkie gryzonie – kawie domowe, nazywane świnkami morskimi – słodkie owieczki, mini kucyki i ciekawskie kozy.

mini zoo w giżycku

U nas poznasz każde z tych zwierzątek, a część będziesz mieć okazję nakarmić (alpaki są na specjalnej diecie).

Alpaki w Giżycku są bardzo często polecane jako forma alpakoterapii, czyli bezpośredni kontakt z tymi naturalnymi, wesołymi zwierzątkami. Przebywanie obok alpaki uspokaja i zmniejsza stres.

Zjawiskoland jest parkiem rozrywki, w którym posiadamy nie tylko mini zoo, ale też mnóstwo świetnych atrakcji dla dzieci i młodzieży, m.in. trampolina, mini domki, miejsce do grania w siatkówkę, automat do gry w kosza, piłkarzyki, piaskownica, huśtawka, tunel grawitacyjny i niesamowity dom do góry nogami. Także dorośli będą mogli odpocząć, organizując mini turniej łuczniczy, rozgrywając partyjkę szachów lub warcabów, albo grając w bilard. W kawiarni można też zamówić kawę lub zjeść ciepłą zapiekankę, albo pysznego gofra.

Posiadamy bezpłatny parking oraz miejsce na ognisko lub grilla. Wspólne pieczenie kiełbasek dodatkowo umili rodzinnie spędzony czas w Zjawiskolandzie!

Zapraszamy wszystkich do naszego parku, na spotkanie z wyjątkowymi alpakami w Giżycku, skorzystanie z atrakcji i wykonanie pamiątkowych zdjęć w domku do góry nogami. Zarezerwuj już teraz czas na urlop i przyjedź do nas z całą rodziną!

alpaki giżycko - biała i brązowa alpaka patrzące w obiektyw